(2:2, 2:3, 1:1)
Komentuje: Viktor Kalinács

Odo mňa je to pre túto chvíľu všetko, prajem vám ešte dobrú noc.

Do čítania, priatelia!

Kanaďania si vypočuli piskot počas štátnej hymny od domácich fanúšikov, ktorí teraz v stoji ďakujú svojim hokejistom za neprestajný bojovný výkon až do poslednej sekundy.

Najlepší hráči zápasu:

Slovensko: Adam Liška.
Kanada: Shea Theodore.

Kanada v neskutočnej dráme porazila Slovákov 6:5. Sekundu a osem desatín pred záverečnou sirénou o tom rozhodol presnou strelou do šibenice Stone. Javorové listy napokon uhájili tri body, ktoré budú ešte veľmi potrebovať do boja o prvenstvo v skupine.

Slovenskí hráči sa nemajú za svoj výkon prečo hanbiť. Proti jednému z favoritov na zisk zlata dali zo seba všetko, čo mali. V horšom svetle sa ukázali samotní fanúšikovia.

59:59
Mnoho fanúšikov začalo opúšťať arénu, no tí verní zostávajú a začínajú skandovať: "Slovensko!". Prehra nesmierne bolí, ale prehrávať treba vedieť dôstojne aj z pohľadu fanúšikov.

59:59
Diváci zahadzujú ľad predmetmi rôzneho typu, čím zbytočne predlžujú čas tohto zápasu. Nie je to dobré pre nikoho, najmä pre hráčov.

59:59
Kanada dala gól!
Sekunda a osem desatín nás delili od predĺženia. MARK STONE dokonale vymietol pavučinu v bráne Mareka Čiliaka, čím získava pre Kanadu tri body.

Asistencia: Thomas Chabot.

59:38
Buc vytlačil puk až do útočného pásma, tam bol možno aj krosčekovaný.

59:17
Marek Čiliak lapačkou vyrazil na ochrannú sieť výborne mierenú strelu Marchessaulta z pravého kruhu!

59:00
Minúta do konca riadneho hracieho času.

58:46
Kanada si vybrala oddychový čas.

58:46
Tak toto bude krutých 74 sekúnd na obhájenie aspoň bodu. Erik Černák je vykázaný na trestnú lavicu na dve minúty za podrazenie.

58:30
Javorové listy sa previnili icingov, Stone a spol. sú mierne vyšťavení.

58:23
Róbert Lantoši obišiel bránu, rozhodol sa sám zakončiť, ale trafil len bočnú sieť. Škoda.

58:00
Strieda sa počas hry, puk na hokejkách Slovákov. Dve minúty do konca riadneho hracieho času.

57:20
Seversonov náprah od mantinela vyráža Čiliak späť do hry.

57:11
Richard Pánik si povodil obranu súpera, zrovnal si to na os ihriska, avšak nedokázal prekonať pozorného Matta Murraya!

Dnešné stretnutie sleduje 7 420 divákov.